NEWS - AKTUALNOŚCIV OGÓLNOPOLSKIE GWARDYJSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BOKSIE

Drugi weekend września to dla zawodników klubu CSW Fight Boxing kolejne wyzwania. Tym razem  Łukasz Szczepaniak i Klaudia Simsak uczestniczyli w OGMP w Busku Zdroju, które odbyły się w dniach 11-13 wrzesień 2015. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Były to już piąte z koleji Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie. W piątek rozegrano pierwsze walki eliminacyjne, w sobotę półfinały oraz pierwsze walki finałowe a w niedzielę kolejne finały i dekoracja zwycięzców. W zawodach startowały kategorie wiekowe młodzik, kadet, junior i senior. W mistrzostwach startowało 28 klubów i 120 zawodników. Klaudia Simsak pierwszą walke stoczyła w sobotę, jej przeciwniczką była zawodniczka Strzelecka z klubu KSZO Ostrowiec. Tą walkę Klaudia wygrała jednogłośnie. W niedzielę Klaudia staneła do walki finałowej z zawodniczka Mileną Bochniak z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego i niestety pomimo wyrównanej walki przegrała zajmując 2 miejsce. Łukasz Szczepaniak miał tylko jednego przeciwnika w swojej kategorii wagowej, i w finale wygrał  jednogłośnie z Trybalskim z Gardy Gierałtowice.


Dodano: 17-09-2015 11:57:12

Festifal Ludzi Aktywnych 2015

FightBoxing na kolejnym Festiwalu Ludzi Aktywnych

FLA – Festiwal Ludzi Aktywnych, czyli organizacji pozarządowych, zorganizowany przez urząd miasta Dąbrowy Górniczej odbył się w sobotę 29.08.2015 w Parku Hallera.  W samo południe alejkami Parku Hallera przemaszerował korowód stowarzyszeń i fundacji. Celem wydarzenia było zaprezentowanie różnych organizacji. Członkowie klubu FightBoxing również uczestniczyli w festiwalu, gdzie zademonstrowali i przybliżyli dąbrowskiemu społeczeństwu swoją sportową działalność.

Równo o godzinie 12.30 zaraz po przemarszu stowarzyszeń pod główną scenę, członkowie klubu FightBoxing rozpoczęli rozgrzewkę. Najpierw był to bieg dookoła ringu, potem podskoki i techniki bokserskie. Później zawodnicy zaprezentowali ćwiczenia wewnątrz ringu które cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Po rozgrzewce każdy z zawodników wchodził do ringu by zaprezentować swoje umiejętności na tarczy z trenerem i prezesem klubu Markiem Kołakowskim. Po prezentacji do ringu miały możliwość wejść wszystkie osoby zainteresowane, które zakładały rękawice i również próbowały swoich sił na ringu. Na koniec odbyły się krótkie sparingi pomiędzy zainteresowanymi dzieciakami z publiczności. Cały festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem i dzięki niemu klub FightBoxing zyskał nowych członków którzy już od 1 września rozpoczną swoją przygodę z boksem.


Dodano: 04-09-2015 10:50:30

Trzy medale: Złoto,srebro, brąz

 

Złoty, srebrny, brązowy, takie medale zdobyli zawodnicy i zawodniczki z FightBoxingu Dąbrowa Górnicza w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski Kadetów i kadetek, które odbyły się w Grudziądzu w dniach od 11-19.07.2015

Można być zadowolonym z 3 medali na trzech startujących, chociaż  mały niedosyt towarzyszy, bo Łukasz Szczepaniak był bardzo blisko zwycięskiej walki w półfinale, gdzie przegrał 2:1 z Ramotowskim Mateuszem z BKS Hetman Białystok, a Ola Piechowska przegrała z zawodniczka z którą wcześniej wygrała w eliminacjach Klaudią Budasz / SW Gostyń/  No wiec byli bardzo blisko wyższego podium, dlatego trochę szkoda.

Najlepiej spisała się Klaudia Simsak zdobywając złoty medal , gdzie w finale pokonała, po trudnej walce, Anitę Kostrzyńską z PKB Poznań 2:1. Należy też podkreślić, że Ola Piechowska zdobyła  puchar za najładniejszą walkę finałów wśród dziewczyn.

Drużynowo zajęliśmy 6 miejsce spośród 44 klubów  uczestniczących w OOM.

                                                                                                                                                         

 


Dodano: 19-07-2015 16:28:16

archiwum news 2010-2014